INAUGURACJA XX BESKIDZKIEGO FESTIWALU NAUKI I SZTUKI

28 maja, 2019 (wtorek)
godz. 18:00, Auditorium Maximum (L 128)
Akademia Techniczno-Humanistyczna
ul. Willowa 2, Bielsko-Biała
"DUO DEL GESU"
W programie:
Joseph Haydn (1732-1809) - Duet na skrzypce i altówkę D-dur Hob.VI:4
Kamil Cieślik - A due (2019) - prawykonanie
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) - Duet na skrzypce i altówkę B-dur nr 2 KV 424
Johannes Brahms (1833-1897) - Tańce węgierskie (wybór - w opracowaniu na skrzypce i altówkę)

Zapowiedź

Pierwszy koncert Beskidzkiego Festiwalu Klasyki „Cavatina Classics” jest jednocześnie koncertem inauguracyjnym wydarzenia, dla którego jest on imprezą towarzyszącą – jubileuszowego XX Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Podczas koncertu wystąpi zespół polsko-francuski Duo del Gesù. Występują oni w niezwykle popularnym na przełomie XVIII i XIX wieku składzie, łączącym dźwięk skrzypiec i altówki. Duo założone w 2010 r. przez francuskiego skrzypka Arnauda Kaminskiego i polskiego altowiolistę Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa, zdobyło pierwszą nagrodę na XXV Międzynarodowym Konkursie Młodych Muzyków 'Città di Barletta’. Sukces we Włoszech zainicjował międzynarodową karierę zespołu: koncertuje na całym świecie, zapraszany jest na międzynarodowe festiwale, kongresy, seminaria, do prowadzenia warsztatów mistrzowskich oraz zasiadania w jury konkursów muzycznych.

W programie znajdą się utwory kompozytorów „złotego wieku” twórczości na duety smyczkowe, czyli Mozarta i Haydna, prapremiera utworu kompozytora Kamila Cieślika i wybór opracowań niezwykle popularnych „Tańców węgierskich” Johanna Brahmsa.